Skip to content

Tutaj znajdziesz formy wypowiedzi, które mogą pojawić się na maturze pisemnej z języka angielskiego oraz na lekcjach w szkole. Dowiedz się, jak napisać rozprawkę oraz artykuł. Poznaj najważniejsze zasady tworzenia wypowiedzi pisemnych.

Rozprawka

W języku angielskim wyróżniamy dwa typy rozprawek: opinion essay i for and against essay. Przygotowaliśmy dla Ciebie porównanie tych dwóch typów rozprawek. Czym się różnią? Jakich przykładowych zwrotów możemy w nich użyć? Sprawdź!

Artykuł

Artykuł to forma wypowiedzi, która może pojawić się na maturze rozszerzonej z języka angielskiego. Dowiedz się, z czego składa się idealny artykuł oraz jakich zwrotów i wyrażeń można użyć podczas pisania artykułu. Poznaj też przydatne wskazówki i porady naszego eksperta.

Przeczytaj o formach wypowiedzi:

Odrabiamy logo

Odrabiamy.pl to serwis edukacyjny dla uczniów, który tworzą nauczyciele. W naszej bazie znajdziesz opracowania zadań z aktualnych podręczników do ponad 20 przedmiotów szkolnych, testy ósmoklasisty i maturalne, a także wideolekcje oraz doświadczenia w formie wideo. Pomagamy w nauce. Razem.


© 2024 blog odrabiamy - odrabiamy.pl