Skip to content

Znajomość czasowników nieregularnych czy czasowników modalnych jest bardzo ważna w języku angielskim. Do czego służą i jak prawidłowo ich używać? Sprawdź.

Czasowniki nieregularne

W niektórych czasach w języku angielskim konieczne jest użycie czasowników nieregularnych. Niestety spora ich grupa jest bardzo często używana, dlatego trzeba nauczyć się ich na pamięć. Dowiedz się, skąd w ogóle wzięły się czasowniki nieregularne i pobierz listę czasowników wraz z zapisem wymowy i tłumaczeniami.

Czasowniki modalne

Czasowniki modalne to tajemnicza nazwa grupy czasowników, których często używamy w języku angielskim. Ich magiczna właściwość polega na zmianie znaczenia bezokolicznika, przed którym występują. Poznaj między innymi funkcje czasowników modalnych w czasie teraźniejszym i przyszłym czy konstrukcje z czasownikami modalnymi w czasie przeszłym. Na blogu znajdziesz przydatne zestawienie czasowników modalnych wraz z przykładami użycia.

Przeczytaj o czasownikach:

Odrabiamy logo

Odrabiamy.pl to serwis edukacyjny dla uczniów, który tworzą nauczyciele. W naszej bazie znajdziesz opracowania zadań z aktualnych podręczników do ponad 20 przedmiotów szkolnych, testy ósmoklasisty i maturalne, a także wideolekcje oraz doświadczenia w formie wideo. Pomagamy w nauce. Razem.


© 2024 blog odrabiamy - odrabiamy.pl