Skip to content

Formy wypowiedzi – wypowiedzi pisemne, które mogą pojawić się na maturze i lekcjach języka angielskiego, np. rozprawka oraz artykuł. Dowiedz się, jak pisać je poprawnie.

Czasowniki – znajomość czasowników nieregularnych czy czasowników modalnych jest bardzo ważna w języku angielskim. Do czego służą i jak prawidłowo ich używać? Sprawdź.

Czasy – zastosowanie, budowa i charakterystyczne zwroty dla czasów w języku angielskim na poziomie zaawansowanym, np. past continuous, present perfect continuous. Odśwież informacje o angielskich czasach.

Tryby – tryby warunkowe w języku angielskim. Dowiedz się, czym są, do czego służą i jak je tworzyć. Poznaj inne sposoby budowania zdań warunkowych.

Pozostałe – niezbędnik do nauki języka angielskiego. Dowiedz się m.in. jak czytać symbole fonetyczne w języku angielskim i poprawnie wymawiać angielskie słowa.

Odrabiamy logo

Odrabiamy.pl to serwis edukacyjny dla uczniów, który tworzą nauczyciele. W naszej bazie znajdziesz opracowania zadań z aktualnych podręczników do ponad 20 przedmiotów szkolnych, testy ósmoklasisty i maturalne, a także wideolekcje oraz doświadczenia w formie wideo. Pomagamy w nauce. Razem.


© 2024 blog odrabiamy - odrabiamy.pl