Skip to content

Wstęp matematyczny – fizyka jako nauka ścisła korzysta z narzędzi matematycznych. Matematyka pomaga opisać fizyczne obserwacje i fakty za pomocą odpowiednich wielkości oraz wzorów. Dowiedz się, w jaki sposób używać matematyki w fizyce.

Prąd stały – to uporządkowany przepływ ładunków elektrycznych, który charakteryzuje stałe natężenie. Oznacza to, że w jednakowych odstępach czasu przez poprzeczny przekrój przewodnika przepływa ładunek o takiej samej wartości. Poznaj ważne terminy oraz wzory, które wiążą się z pojęciem prądu stałego.

Kinematyka – dział fizyki zajmujący się opisem sposobu, w jaki poruszają się obiekty. Z kinematyką wiążą się m.in. takie pojęcia jak ruch, prędkość, przyspieszenie, droga i czas. Znajdziesz tu ważne wzory oraz konkretne przykłady.

Energia mechaniczna – określa zdolność układu fizycznego do wykonania pracy związanej ze zmianą stanu układu ciał. Dowiedz się więcej o rodzajach energii mechanicznej oraz sposobie jej przekazywania.

Odrabiamy logo

Odrabiamy.pl to serwis edukacyjny dla uczniów, który tworzą nauczyciele. W naszej bazie znajdziesz opracowania zadań z aktualnych podręczników do ponad 20 przedmiotów szkolnych, testy ósmoklasisty i maturalne, a także wideolekcje oraz doświadczenia w formie wideo. Pomagamy w nauce. Razem.


© 2024 blog odrabiamy - odrabiamy.pl